Военните спортисти от СКСО с изключително високи постижения в Държавния военен шампионат по ски (СНИМКИ)

Pan.bg 02 мар 2024 | 10:40 views (933) commentaries(0)
img
хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
По информация на Пресцентъра на СКСО

РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >

От 26 февруари до 1 март 2924 г. в КК „Боровец“ се проведе Държавния военен шампионат по ски. В него взеха участие над 110 състезатели от 11 отбора от ВО и БА. Участниците премериха сили в четири дисциплини – слалом, гигантски слалом, ски бягане и ски ориентиране.

Първият за тази година шампионат донесе на мъжете и жените от Съвместното командване на специалните операции (СКСО) 5 от 6 индивидуални шампиони в различните дисциплини и 4 от 6 отборни първи места.

Големите герои на шампионата са редник Даяна Симеонова – 4-кратна шампионка в гигантския слалом през тази и последните 3 години и миналогодишна и настояща шампионка в слалома; редник Георги Немов – смазал конкуренцията в дисциплините ски бягане и ски ориентиране и майор Димитър Присадов, завоювал златото в слалома.

На трето място и при двете спускания е майор Ваня Хаджиева, а в челната десятка влиза и третата състезателка от СКСО – старши сержант Христина Жулева. Тези постижения на момичетата донесоха първото им място не само в отборното класиране в дисциплината слалом при жените, но и златото в комплексното класиране.

При мъжете освен двете спускания се отчитат и още две дисциплини – ски бягане и ски ориентиране. В отборното класиране в ски ориентирането, мъжете на Специалните сили грабнаха златните медали, а в комплексното отборно класиране останаха на второ място след отбора на ВВС. В индивидуалните класирания мъжете завоюваха и два бронзови медала - в ски бягането на военен спортист №1 при мъжете за 2023 г младши сержант Неделчо Василев, а в дисциплината гигантски слалом – майор Присадов.

Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!