Горещи новини
- Президентът Радев: Основното предизвикателство пред ВС е как да трансформират по най-ефективно политическата воля и получените средства в адекватни отбранителни способности
- Българската отбранителна индустрия и изпълнителната власт подписаха Меморандум за подобряване на взаимодействието помежду им
- Министър Запрянов се срещна с председателя на ВК на НАТО адм. Джузепе Каво Драгоне
- Armymedia.bg: Оценка на способностите на рота от състава на 29-и батальон от Сухопътни войски – Шумен за участие в мисия в Косово
- Armymedia.bg: Венци в памет на 130-годишнината от гибелта на държавника Стефан Стамболов
- Адмирал Емил Ефтимов: Визитата на председателя на Военния комитет на НАТО подчертава нарастващата роля на България като важен участник в усилията за възпиране и отбрана на Алианса
- На Българското военно гробище във Вуковар президентът Радев отдаде почит пред български офицери и войници, загинали в заключителната фаза на Втората световна война
- Otbrana.com: Фронтовакът бай Васил вече е на 105. Има много какво да ни научи
- Анализ Може ли Eurofighter Typhoon да спечели нови пазари?
- Новите камиони TGS-Mil Protected

В България МиГ-29 дойде с края на “Студената война”, което е причина този самолет да е в съвсем ограничен брой – само една ескадрила. Съвсем друго би било, ако имахме ПОНЕ ТРИ ПОЛКА, въоръжени с такива изтребители!
(7) Когато книгата беше под печат, Германия продаде своите изтребители МиГ-29 на Полша за символичната цена от 1 евро. – Бел. авт.
(8) В ЮАР са проведени 36 учебни въздушни боя на самолети МиГ-29 с изтребители “мираж-2000”. Резултата 36:0 в полза на МиГ-овете. В авиобазата Рамщайн, Германия, са проведени въздушни боеве между намиращите се на въоръжение в Луфтвафе наследени от ГДР самолети МиГ-29 с базирани в Германия френски “Мираж-2000”, немски F-4F и американски F-16. ВСИЧКИ боеве са спечелени от немските летци, пилотиращи “наследството” от ГДР. (Информация на Пресцентъра на ВВС на Русия от октомври 1995 г..) – Бел.
Из "Българските ВВС и Студената война" - ИК "Еър груп 2000", 2007 г., автор Иван Бориславов
Други публикации
Напиши коментар
В ЮАР са проведени 36 учебни въздушни боя на самолети МиГ-29 с изтребители “мираж-2000”. Резултата 36:0 в полза на МиГ-овете. В авиобазата Рамщайн, Германия, са проведени въздушни боеве между намиращите се на въоръжение в Луфтвафе наследени от ГДР самолети МиГ-29 с базирани в Германия френски “Мираж-2000”, немски F-4F и американски F-16. ВСИЧКИ боеве са спечелени от немските летци, пилотиращи “наследството” от ГДР. (Информация на Пресцентъра на ВВС на Русия от октомври 1995 г..) Факт, който БГ управата се опитва да занули и всячески да пробута на хората (пилотите) старите блокове с раждясала арматура (алуминий за скраб)!!!
Само един въпрос г-н Младенов! Искам да попитам имате ли възможност да напишете 8-и том на "Реактивните самолети" (нещо от сорта "и другите"), като в него се разгледат бойните самолети на Франция, Великобритания, Китай, Швеция, Канада, Аржентина, Израел и т.н. Вероятно сте обсъждали този въпрос и с г-н Иван Бориславов. Ако това се случи кога да очаквам пускането в тираж.
Радо, чак сега ти видях съобщението.
За 1 година - 2015 г. излязоха още 2 тома на "Реактивните самолети" - том 7 и том 8 - за ВВС на Великобритания. Потърси ме на телефон 0889 153 365 и ще ти ги пратя на адрес. Сега, до края на тази година - излизат том 9 и том 10 - ВВС на Франция. Автор пак е Иван Бориславов. Поздрави.