Горещи новини
- ВС на Русия нанесоха удари по летища и по военен ешелон с боеприпаси и въоръжения
- Зеленски коментира неутралния статут на Украйна — "Няма за какво да си говорим"
- Руският военен аташе е извикан в министерството на отбраната на Южна Корея
- Saab разработи в кратки срокове система за защита срещу БЛА
- Руснаците отново ще се сблъскат с европейците, а САЩ ще броят печалбите си: неизбежно ли е повторението на историята?
- СНС на Турция: Израел трябва незабавно да се върне към прекратяването на огъня в Газа
- Вашингтон твърди, че доставките на оръжие за Израел са в съответствие със "Закона Лийхи"
- В Турция арестуваха кмета на Истанбул и още 99 по обвинения в корупция и тероризъм, очакват се още арести
- Израелската армия започва сухопътна окупация на коридора Нецарим
- МВнР на Русия: Оръжейните доставки от САЩ за Киев противоречат на мирните намерения /ВИДЕО/

Към морето и Дунава - за напредък!
Специално за Pan.bg от Св. Константин и Елена и нашия Черноморски приятел Джеймс Фенимор Купър
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Нашият кореспондент Джеймс Фенимор Купър, който следи темата за курортите, разположени по Северното Черноморие ни изпраща нов фото-репортаж от курортния комплекс Св. Константин и Елена (снимки 1-10).
В него можете да видите котвата, поставена в близост до хотел "Астор гардън енд вилас" и морския кръст, за който разказахме на 27 август т.г.
Заедно с кръста и котвата е едно от любимите места за снимки на туристите и гостите на Св. Константин и Елена.
Освен, че посреща и изпраща моряците от местната туристическа флотилия, кръстът обозначава и мястото на вливането на рекичката Кайнак дере в Черно море.
От своя страна котвата се вписва като елемент в хотелския комплекс "Астор", който представлява възстановка на средновековна крепост, чиято визия е заимствана частично от кулата Белем в Португалия.
Благодарим на Джеймс Фенимор Купър за снимките и очакваме следващото му включване.
В близко бъдеще ще запознаем нашите читатели с още интересни морски реликви в курортния комплекс Св. Константин и Елена, сред които са плочата със стихове на Иван Вазов, гръцката кула и няколко оръдия.
Pan.bg - лидерът в българските морски новини!
Следете морските новини от България в Pan.bg и социалните мрежи https://www.facebook.com/bgseanews/
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 19/73 СЛЕДВАЩА СНИМКА









































































Други публикации
Напиши коментар