/ВИДЕО 18+/: Гигантски питон влезе в къщата на жена и започна да души, оцеляла е по чудо

Pan.bg 20 сеп 2024 | 21:55 views (1318) commentaries(0)
img
pan.bg

Четириметров питон нападна възрастна жена в предградие на столицата на Тайланд Банкок. Тя се бори с него близо два часа и оцеля по чудо. Експерти подозират, че това е мрежест питон, най-голямата змия в света, която редовно убива хора. В Тайланд обаче такива случаи са изключително редки и особено толкова близо до цивилизацията.

Питон нападна самотна медицинска сестра, живееща в покрайнините на тайландската столица

64-годишната Арром Арунрой работи като медицинска сестра в детска болница и от година живее сама. Къщата й е в Самут Пракан: формално това е отделна провинция югоизточно от столицата, но частта, в която живее жената, отдавна се е сляла с града. Центърът на Банкок е на не повече от 15 километра.

Във фаталната вечер тя се прибрала от работа, вечеряла и отишла да мие чиниите в задната част на къщата, зад която започва тръстиката. Най-вероятно питонът е изпълзял оттам. Според Арунродж, тя клекнала, за да изплакне чиниите, когато внезапно почувствала остра болка в бедрото си. Като се обърнала, видяла огромна змия пред себе си.

В паниката жената хванала питона за главата. Тя се надявала той да я пусне, но той, по нейните думи, „не я пуснал, а започнал да я души още повече“. Тя трябвало да се бори с питона в продължение на два часа: отначало тя се опитала да се освободи, но бързо се изтощила. Нямало как да се справи със змията без чужда помощ. Трябвало усилия да не се задуши.

30 минути са били необходими на спасителите, за да извадят змията от изтощената жена.

Около десет часа вечерта слабите й молби за помощ били чути от минаващ съсед. Той извикал спасителите.

За да влязат в затворената тъмна къща, полицаите трябвало да разбият вратата. Вътре спасителите открили изтощената жена, увита от огромна змия.

"Трябва да е била удушена дълго време, защото кожата й беше много бледа. Беше питон, при това голям. Имаше видими следи от зъби по крака; може да има ухапвания и на други места", каза Анусорн Вонгмали Анусорн, полицай.

30 минути са били необходими на спасителите, за да освободят жената от 20-килограмовия питон. Оказана й е първа помощ и е настанена в болница. Тя се възстановява в болница.

Моментът на спасяването е заснет на видео, публикувано от TMZ.

Експерти смятат, че атаката на питона е била самоотбрана

Експертите се съмняват, че питонът е гледал на жената като на плячка. Биологът Стив Алейн от Британското херпетологично дружество обясни пред Washington Post, че змиите обикновено не нападат хора без причина. Според него, жената неволно я е провокирала.

"Достатъчно е да направите нещо много просто - например случайно да отрежете пътя за бягство на животно и то да се почувства в опасност. Или може да се дължи на случайно или умишлено физическо увреждане, причинено на питона", каза Стив Алейн, биолог.

Тайландският експерт по змиите Анирут Чомнгам, който разговаря с ранената жена, също намери питона за невинен. Той предположи, че змията само се защитавала. Според него, питонът вече бил в стаята, когато жената дошла там да изплакне чиниите. Змията взела приближаващата Арунродж за хищник и я нападнала при самозащита.

Чомнгама подозира, че след сблъсъка със спасителите е малко вероятно питонът да се върне в къщата на жертвата. Сега змията знае, че това място може да бъде опасно.

Известно е, че възрастната жена се опитала да издърпа змията от себе си, като я хванала за врата. Чомнгам посъветва да не се прави това, тъй като подобни действия провокират влечугите да удушат нападателя. Той отбеляза, че е много трудно да се справиш сам с питон. Основното нещо е да го държите възможно най-далеч от собствения си врат. Ако е възможно, трябва да излеете нещо, съдържащо алкохол в устата на змията.

Има седем фатални атаки на питони в Индонезия от 2017 г.

Биологът Стив Алейн предполага, че нападението е извършено от мрежест питон. Змиите от този вид се считат за най-големите в света и обикновено растат до седем метра дължина. Това обаче далеч не е границата. Най-големият мрежест питон, известен на науката, уловен през 1912 г., е бил дълъг почти десет метра.

Мрежестите питони атакуват от засада, увиват се около плячката си и я притискат, докато спре да диша, след което я поглъщат цялата. Понякога нападат и хора. Това се случва най-често в Индонезия.

От 2017 г. до лятото на 2024 г. в Индонезия са регистрирани най-малко четири фатални нападения на хора от мрежести питони. През 2023 г. осемметров питон удуши и изяде фермер. Година по-рано същата съдба очакваше жена от индонезийската провинция Джамби. Друг сензационен случай се случи през 2018 г.: тогава тялото на 54-годишна жена беше открито в корема на питон.

Честотата на нападенията от мрежести питони в Индонезия се увеличи рязко през лятото на 2024 г. Те са изяли поне трима души от юни насам. Понякога кадри, заснети от очевидци на сцената, дори попадаха в интернет.



Източник: lenta.ru Снимка: ferdyboy / Shutterstock / Fotodom

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка