Горещи новини
- Зеленски: Русия е конфискувала по-малко от 20% от полезните изкопаеми на Украйна
- Поръчаха на ЦАХАЛ да подготвят план жителите на Газа "доброволно да напуснат" палестинския регион
- Тръмп отмени достъпа на Байдън до класифицирана информация с фразата - "Ти си уволнен, Джо!"
- Унгарският премиер: Редица подкрепяни от чужбина НПО се опитват да свалят правителството
- САЩ ще изпратят на границата с Мексико още 1500 войници
- САЩ одобриха продажбата на оръжие на Израел за 7,4 милиарда долара
- Депутат от Радата: Зеленски излъга за загубите на ВСУ, че са само 45 хиляди души
- /ВИДЕО/: Хамас предава трима израелски заложници на Червения кръст
- Путин нареди да се обмисли геномна регистрация на бойците от СВО
- Шолц нарече дискусиите за изпращане на миротворци в Украйна преждевременни

pan.bg
Руската щурмова авиация настъпи към Петропавловка, Харковска област и с точни удари унищожи няколко огневи точки на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ). Това съобщи за ТАСС военният експерт Андрей Марочко.
По думите му, по време на активни боеве, включително контактни, руските сили са успели да подобрят тактическата обстановка.
Марочко добави, че руските бойци са използвали артилерийски удари по укрепленията на украинските въоръжени сили, построени между Кучеровка и Петропавловка, в резултат на което украинската армия е загубила един команден и наблюдателен пункт, две землянки и един полеви склад за ракетно-артилерийско оръжие, както и 50 души личен състав.
Преди ден беше съобщено, че руските въоръжени сили са овладели 11 населени места за 10 дни. Това са Курахово, Янтарное, Лозовая, Ивановка, Петропавловка, Воздвиженка, Соленое, Зеленое, Новоивановка, Леонидово и Александрия.
По-рано Зеленски упрекна НАТО за недостатъчна помощ след масиран удар на руските въоръжени сили.
Източник: gazeta.ru Снимка: Станислав Красильников/РИА Новости
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар