Горещи новини
- Авиотанкерът August Euler напусна германските ВВС
- Американец спечели 731 милиона долара от лотарията
- Органите на реда не трябва да се отпускат
- Защо уникалният съветски Миг-31 дори и сега не се нуждае от подмяна? /ВИДЕО, СНИМКА/
- Сериен Су-57 бе изпратен да служи в Южна Русия
- Модернизират заводът-производител на Су-57
- Хеликоптер Black hawk кацна аварийно в Сирия
- Специализиран екип от 2-ра Тунджанска механизирана бригада на Сухопътните войски унищожи невзривен боеприпас, открит в Крън, община Казанлък
- Украински експерт: Украйна се нуждае от 4 милиарда долара, за да „достигне с ракета до Кремъл“
- Русия нанася тежки удари по централна Сирия, паралелно с това прехвърля войски на север

pan.bg
Изданието Baza публикува на своя Telegram-канал видеоклип от камери за наблюдение в Грозни, който напълно отразява нападението на бойците срещу патрулните офицери на 28 декември 2020 г.
Съдейки по кадрите, един от полицаите е нападнат близо до сградата, приближавайки се отстрани до него. Един нападател удря с нож патрулен в движение, поваля го на тротоара и започна да довършва. Тогава същият мъж избяга на пътя, където е ритнат от друг полицай, който бързо изтичва до въоръжените си колеги, които застрелват нападателя. В същата рамка и от различен ъгъл е заловен на колене друг човек - вероятно ранен полицай; на асфалта се виждат и две тела - застрелян нападател и друго лице, вероятно втори нападател.
Първата част от видеото, представено на 1 януари, беше публикувано от Чингиз Ахмадов, директор на Държавната телевизионна и радио компания "Грозни".
Според чеченските власти, един полицай е загинал в резултат на нападението, друг е ранен и хоспитализиран. Ръководителят на републиката Рамзан Кадиров заяви, че престъпниците са братята Хасан и Хюсеин, които са се преместили в републиката през 2012 г. и са работили в пекарна. Няколко дни след нападението терористичната организация "Ислямска държава" пое отговорността за нападението.
Източник: lenta.ru Снимка: cdn-st1.rtr-vesti.ru
Превод и редакция: pan.бг
loading...
Други публикации
Напиши коментар