Горещи новини
- В Държавната дума на РФ не изключиха "война до последния европеец"
- Акар и Шойгу обсъдиха ситуацията в Украйна и Сирия
- В Киев съобщиха за промяна в подхода на РФ при избора на цели за ракетни удари /ВИДЕО/
- ООН: Повече от една четвърт от населението на света няма достъп до безопасна питейна вода
- Назоваха сроковете за разполагане на руската "Арктика" в космоса
- Руските пилоти разказаха как са прихванали американския дрон MQ-9 Reaper
- Столтенберг ще проведе заседание на Комисията Украйна-НАТО, Унгария възразява срещу това
- Британският външен министър: Доставката на боеприпаси с обеднен уран за Киев не е ескалация
- /ВИДЕО/ МО РФ: ВС на РФ поразиха военна техника на ВСУ на територията на летище "Школни" край Одеса
- Сърбия ще инвестира в отбранителната си индустрия

pik.bg
Поне 10 са жертвите и 27 са ранени, след като бомба порази автобус, превозващ военни в Джалалабад, източен Афганистан.
Бомбата е била поставена в мотоциклет и детонирана, когато автобусът минавал покрай мотора, съобщи говорителят на губернатора на Нангархар Атаула Хогяни. Сред загиналите има и едно дете.
Никой не пое отговорност за атентата, но наблюдатели припомнят, че Джалалабад често е място на атаки, извършвани или от талибаринте, или от групировката „Ислямска държава“.
Нападението идва заедно с 18-та годишнина от началото на войната в Афганистан, когато американските ВВС започнаха въздушни удари в отговор на атентатите от 11 септември 2001
loading...
Други публикации
Напиши коментар