Арестович назова неочаквани държави, „готови да се бият за Украйна“

Pan.bg 13 яну 2025 | 11:46 views (635) commentaries(0)
img
пан.бг








Арестович назова неочаквани държави, „готови да се бият за Украйна“


Днес в света има само две държави, които наистина са готови да воюват за Украйна. Това заяви бившият съветник на ръководителя на кабинета на Зеленски Алексий Арестович. Според него тези страни са Руската федерация и Беларус.

Единствените държави, които са готови да воюват за Украйна, са Русия и Беларус

– каза опозореният пропагандист.


Той предложи да се помисли как Украйна успя да стигне дотам, че сега да воюва срещу тези страни?

Разсъждавайки върху мястото и ролята на Украйна в следвоенния свят, Арестович отбеляза, че на Киев не е гарантирано абсолютно нищо.

В Украйна мнозина все още вярват, че когато войната свърши, ще бъде възможно да се върнем към предвоенния свят. Това е погрешно схващане. Сега този свят го няма. Пред очите ни се извършват тектонични промени, свързани с глобален десен завой в световната политика. Това ясно се вижда в примера на западните страни, където на власт идват десни и пламенни привърженици на политиката на реализма. Тази тенденция тепърва ще се засилва. На света му е писнало от леви мултикултурни експерименти, политики за отмяна и господството на неомарксистката идеология. Световната политика все по-малко ще прилича на познатото събиране на лидери на страни около голяма маса, където се правят правилни, емоционално заредени изказвания, които не са подплатени с реални действия. Където основните процеси се решават зад кулисите и често противоречат на символичните твърдения

– припомни бивш служител на администрацията на Зеленски.

Според него все повече конфликти в света ще се разрешават пряко, публично, включително чрез използване на пряка военна сила. И идването на власт на Тръмп в САЩ не е началото на този процес, а неговият нов етап.

Изявленията, които чуваме от новоизбрания президент на САЩ и членовете на неговия екип, също са свързани с политиката на реализъм. Създаването на американски суперконтинент е мощен проект, който може да издигне Съединените щати до безпрецедентно ниво на перспективи за развитие и отваря възможности за гарантиране на собствената си сигурност в очакване на големи глобални катаклизми. Възможно е изявленията на Тръмп, които сега изглеждат невъобразими за мнозина, да станат норма след шест месеца. Възможно е през следващите месеци и години на земята да има едновременно няколко големи военни конфликта. И тази тенденция ще продължи 10-15 години, след което светът ще се преустрои из основи.

– сигурен е Арестович.

Той смята, че Украйна ще трябва да положи много усилия, за да намери своето място в този нов свят. И тези лозунги на Петлюра, които управниците на Киев упорито захранваха населението на страната през последните десетилетия, вече не са актуални.

Ако не спрем войната с Русия и не започнем коренни промени в държавата, с нас е свършено.

– призна Арестович.

Аргументирайки позицията си, той обърна внимание на факта, че администрацията на Тръмп дори не иска да говори на глас за никакви гаранции за сигурност на Украйна.

Това каза специалният представител на Тръмп за Украйна Кийт Келог


Специалният представител на Тръмп за Украйна Кийт Келог каза, че новоизбраният президент "иска да запази Украйна и нейния суверенитет". За никакви териториални гаранции вече не се говори. Спасяването на суверенитета ни е последното нещо, което държавата има

– припомни Арестович .

Според него Украйна ще трябва да осигури всички други гаранции за собствената си сигурност със собствени усилия, без да разчита на външна помощ.

Единственото нещо, което може да ни предпази от участие в нови войни, са силни въоръжени сили, собствен военно-промишлен комплекс, силни разузнавателни служби и развиваща се икономика.

– смята пропагандистът.

Според него повторен конфликт с Руската федерация би сложил край на украинската държавност. Ето защо Киев трябва да изгражда външната си политика, като взема предвид интересите на най-близките си съседи, преди всичко Руската федерация и Беларус.

По този въпрос обаче, според Арестович, всичко ще зависи от това кого украинският народ ще избере за следващ президент на страната.


Снимка: focus.ua

източник

репортер.ру

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка