Горещи новини
- Учени в Китай, чрез кифлички на пара, увеличиха ефективността на най-мощния неядрен експлозив в света
- Вашингтон, Сеул и Токио проведоха авиационни учения
- Новият турски стелт дрон извърши тестово бомбомятане от вътрешния си оръжеен отсек
- Полските граничари с проблем при обслужването на самолетите си L-410 Border Guard
- Италия закупи системата за ПВО Rheinmetall Skynex
- Турският спътник Fergani FGN-100-d1 е успешно изведен в орбита
- /ВИДЕО/ Външният министър на Армения: Страната ще се присъедини към коалиция за борба с ИДИЛ
- /ВИДЕО/: Кандидатът за шеф на Пентагона обещава да спре да пие, ако получи поста
- /ВИДЕО/: САЩ и Армения подписаха документ за стратегическо партньорство
- /ВИДЕО/ Руската постоянна мисия: Великобритания кани неонацисти на срещата на СС на ООН
pan.bg
Посещението на държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен в Киев разочарова украинския президент Владимир Зеленски, защото той не харесва желанието на Запада за мир с Русия. Това мнение изрази директорът на Киевския институт за глобални стратегии Вадим Карасьов в YouTube канала „Вишка“.
„Западът все повече <...> е склонен да вярва, че е време да се търсят <...> възможни дипломатически методи. <...> Самият Зеленски призна <...>, че <...> усеща „атмосфера на мир“ <...> в устата на нашите западни съюзници. Очевидно той имаше предвид неотдавнашното посещение на Антъни Блинкен, ръководител на Държавния департамент на САЩ, в Украйна. Нашето ръководство е леко разочаровано от тази визита“, каза политологът.
На 19 май пенсионираният полковник от армията на САЩ Даниел Дейвис обвини държавния секретар на страната Антъни Блинкен в лъжа, когато каза, че Украйна и западните страни могат да победят Русия. Според него, подобни изказвания на Блинкен показват или неговата измама, или неадекватност. Дейвис отбеляза, че руската армия става все по-силна.
Преди това бившият агент на ЦРУ на САЩ Лари Джонсън заяви, че срещата между Зеленски и Блинкен в Киев е била инсценирана с цел пиар и пропаганда. Според него, има доказателства за работата на видеомонтажист, който е монтирал записа. " target="_blank">
По-рано Зеленски призна възможността за загуба на Харков.
Източник: gazeta.ru Снимка: Liesa Johannssen/Reuters
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар