Горещи новини
- ГРУ: Руснаците ще засилят принудителната мобилизация във временно окупираните територии на Украйна – ГРУ
- Германия ще подкрепи Украйна, но няма да я приеме в НАТО
- Русия използва опита, натрупан в Украйна, във война срещу НАТО – ISW
- Вицепремиерът Гроздан Караджов поиска подходящи анти-дрон системи за всички български летища
- Участниците в учението на НАТО Steadfast Dart-2025 от състава на ССО наа Испания се пребазираха в България (СНИМКИ)
- Тръмп възнамерява да възложи гаранциите за сигурност на Украйна на Европа
- Литва поиска да получи над 30 милиона евро от ЕС за охрана на подводни кабели
- Руските въоръжени сили атакуваха газов център, свързан с името на сина на Джо Байдън /СНИМКИ/
- /ВИДЕО/: Американски войник показа лицето си на видео от зоната на СВО
- /ВИДЕО/: Нахлуването на ВСУ в района на Курск е показано в 30-секундно видео

pan.bg
Президентът на САЩ Доналд Тръмп уволни най-малко 12 генерални инспектори на американските федерални агенции. Това съобщава американският вестник The Washington Post (WP), позовавайки се на имейли, изпратени до тях. https://www.washingtonpost.com/politics/2025/01/24/trump-fire-inspectors-general-federal-agencies/
Изданието отбелязва, че писмото за уволнение е дошло до инспекторите от директора по персонала на Белия дом. Според журналисти, повечето от служителите са били назначени на длъжности по време на първия президентски мандат на Тръмп.
„На събитието присъстваха някои от най-големите правителствени агенции, включително Министерството на отбраната, Държавния департамент, Министерството на транспорта, Министерството на ветераните, Министерството на жилищното строителство и градското развитие, Министерството на вътрешните работи и Министерството на енергетиката“, се казва в материала.
На 23 януари The New York Times съобщи, че Тръмп може да уволни повече от 50 хиляди държавни служители. Според Рейчъл Потър, асистент в Университета на Вирджиния, съответната заповед може да доведе до „мащабна реорганизация на федералната работна сила“.
По-рано стана известно за "изключителен хаос" в правителството на САЩ заради Тръмп.
Източник: gazeta.ru Снимка: Jim LoScalzo/CNP/Global Look Press
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар