Al Jazeera: Израел нанася масирани удари по Рафа

Pan.bg 23 юни 2024 | 08:48 views (468) commentaries(0)
img
pan.bg

Израелските отбранителни сили (IDF) нанасят масирани удари по град Рафа в южната част на ивицата Газа. Това съобщи катарският телевизионен канал Al Jazeera. https://www.aljazeera.com/

Отбелязва се, че сутринта на 23 юни израелските военни засилват атаките срещу Рафа, извършват въздушни удари и подлагат града на артилерийски обстрел. Съобщава се също, че взривяват жилищни сгради, а хеликоптери и танкове водят бой в централната част на града.

На 20 юни кметът на Рафа Ахмед Суфи каза, че израелските военни операции са довели до унищожаването на повече от 70% от сградите в града в южната част на палестинския анклав близо до границата с Египет .

Според кмета, израелските сили "систематично унищожават" Рафа и околните бежански лагери. Така че, според него, последният пример за това е напълно разрушеният квартал Ал-Сауди.

Преди това Politico писа, че САЩ искат да прехвърлят контролно-пропускателния пункт Рафа в Газа под европейски контрол. Вашингтон се опитва да намери изход от безизходицата по отношение на граничната сигурност, в която се намират Израел и Египет, обясниха журналисти.

По-рано руснаците призоваха израелските власти за незабавна сделка с Хамас.

Източник: gazeta.ru Снимка: Yasser Qudih/XinHua/Global Look Press

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка