Горещи новини
- Учени сравниха ядрените потенциали на Русия и САЩ
- Американски торпеда за немските Poseidon
- В Китай моделираха атака с хиперзвукови ракети срещу американски самолетоносач
- Словения ще закупи системата за ПВО IRIS-T SLM
- Компаниите Elbit America и Theon Senors с договор за доставка на очила за нощно виждане за морската пехота на САЩ
- САЩ плащат 70% от цената за новите брегови ракетни системи на Латвия
- Смъртта на помощника на Залужни: съдът все пак избра превантивна мярка за заподозрения служител
- В САЩ Зеленски ще разговаря със сенатори и ще се срещне с председателя на Камарата на представителите
- Кулеба: Борбата за решението на ЕС да започне преговори за присъединяване с Украйна все още продължава
- Президентът на Литва: Унгария вреди на единството на Европейския съюз
Warning: getimagesize(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/WhiteHouseSouthFacade.JPG/1200px-WhiteHouseSouthFacade.JPG): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden. Please comply with the User-Agent policy: https://meta.wikimedia.org/wiki/User-Agent_policy in /home/panbgwz9/public_html/view_article.php on line 197
Съединените щати, Европейският съюз, Саудитска Арабия и Индия се споразумяха да създадат нов икономически коридор Индия-Близък изток-Европа (IMEC), съгласно меморандум за разбирателство между участващите страни, текстът на който беше публикуван от Белият дом.
Съгласно документа, основната цел на този проект ще бъде стимулиране на икономическото развитие чрез разширяване на търговските отношения и интеграция между страните от Азия, Персийския залив и Европа.
Както е посочено в меморандума, IMEC ще включва два отделни коридора: източният, който ще свързва Индия със страните от Персийския залив, и северният, който ще свързва Персийския залив с европейските страни.
Проектът включва изграждането на железопътна линия, която в допълнение към други маршрути ще осигури икономически продуктивна транзитна мрежа.
По този начин подписалите страни очакват да осигурят безпрепятствен транспорт на стоки и услуги между Индия, ОАЕ, Саудитска Арабия, Йордания, Израел и Европа. Както се посочва в документа, страните по споразумението се надяват, че новият коридор ще подобри ефективността, ще намали разходите, ще засили икономическото сближаване, ще създаде нови работни места и ще намали емисиите на парникови газове. Всичко това ще допринесе за трансформиращата интеграция на страните от Азия, Европа и Близкия изток, се отбелязва в документа.
Източник: РИА Новости Снимка: upload.wikimedia.org
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар