Министърът на отбраната на ФРГ: ВС на Германия не могат да решат всички проблеми до 2030 г.

Pan.bg 01 апр 2023 | 10:54 views (342) commentaries(0)
img
pan.bg

Министърът на отбраната на Германия Борис Писториус заяви, че германските въоръжени сили няма да могат да решат всички проблеми с материално-техническата база и личния състав до края на това десетилетие. Това каза той в интервю за вестник Welt am Sonntag, предава ТАСС.

Както отбеляза ръководителят на Министерството на отбраната на страната, пред Бундесвера стоят задачи да защитава Германия и страните-членки на НАТО, както и да участва в международни операции.

„Това изисква способности, подплатени с материално-техническа база и кадри. Всички знаем, че до 2030 г. съществуващите пропуски не могат да бъдат напълно запълнени“, каза Писториус.

В тази връзка Германия трябва да си постави приоритети, един от които е защитата на източния фланг на Северноатлантическия алианс, подчерта министърът.

Според него, в един мандат правителството не може да запълни дупките, които се появиха в армията през последните 30 години.

Той също така подчерта, отговаряйки на въпрос за възможността за прехвърляне на германската икономика на „военни релси“, че такава мярка не се обсъжда.

По-рано беше съобщено, че германските въоръжени сили са изразходвали тази част от бюджета за отбрана, която е предназначена за закупуване на резервни части за техниката.

Източник: gazeta.ru Снимка: Mindaugas Kulbis / AP / im.kommersant.ru

Превод и редакция: pan.bg
loading...

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка