Горещи новини
- Летище Варна стартира Сезон Лято 2023 с богато разнообразие от дестинации
- Зам.-министър Генчовска: ВВВУ „Георги Бенковски“ има амбицията да се превърне в център за комплексно авиационно образование
- МО и „Български пощи“ валидираха пощенска марка за 110-годишнината от Балканските войни (ТЪРЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ)
- Отборът на Яхт Клуб „Порт Бургас“ ще развее българското знаме на финалите на Шампионската лига по ветроходство
- Екипаж от ВВС със самолет C-27J Spartan успешно транспортира медицински екип при създадена донорска ситуация
- ВМС ПОЧЕТОХА ВЪВ ВАРНА 110-АТА ГОДИШНИНА ОТ ПРЕВЗЕМАНЕТО НА ОДРИНСКАТА КРЕПОСТ (ГОЛЯМА ТЪРЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ)
- В окупирания Мелитопол отекнаха експлозии край казарми на руските силоваци
- Пригожин потвърди, че МО на Русия е поело фланговете в района на Артьомовск
- Летище София с директни полети до Вроцлав, Осло и Рияд. От столичното летище се лети до близо 100 дестинации с 27 авиокомпании
- Руските войски пробиха третата отбранителна линия на запад от Кременная и настъпиха в посока Ямпол

pan.bg
Споразумението за сътрудничество в областта на природния газ, сключено между Турция и България, предизвика предпазлива реакция в Европа. Европейската федерация на търговците на енергия (EFET) посочи рисковете от евентуална дискриминация на потребителите на горива, пише анализаторът на турския вестник Dünya Керим Юлкер.
Това споразумение предполага транспортиране на газ от Турция за България в размер на около 1,5 милиарда кубически метра годишно. В този случай срокът на сделката ще бъде 13 години, уточнява се в текста.
„В писмото на EFET (Европейската комисия – Gazeta.Ru) се посочва, че условията на споразумението, подписано между „Булгаргаз“ и вертикално интегрираната турска газова компания BOTAŞ, ще създадат неоптимални пазарни условия за други лицензирани дистрибутори на газ“, се казва в материала.
EFET обединява повече от 130 члена, включително енергийните компании Verbund, GDF Suez, EFD, Engie, E.ON, RWE, EWE, ENI, Edison, Enel, Iberdrola, BP, ExxonMobil, ConocoPhilips, Total, Shell. Ръководството на алианса изпрати писмо относно собствените си опасения във връзка с подписаното споразумение и до българския държавен доставчик Булгаргаз, завършва статията.
На 5 януари ръководителят на Министерството на енергетиката на Турция Фатих Донмез заяви, че при необходимите условия турската страна ще може да доставя газ през България за трети страни. По договор става дума за 20 милиарда кубически метра газ.
Източник: gazeta.ru Снимка: Janek Skarzynski/AFP/Getty Images / static.dw.com
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар