Горещи новини
- /СНИМКИ, ВИДЕО/: Загадките на река Меконг: Защо от дълбините се издигат огнени топки
- Лавров призна за наличието на „пета колона“ във властта: „Те ще опитат да унищожат всички постижения“
- "МК": Военният експерт Подлесни определи "тлъсти" цели за "Орешник"
- Лавров отправи строго предупреждение към Европа
- /ВИДЕО/: Украинските въоръжени сили откриха огън от РСЗО под викове "Христос Воскресе!"
- Сеул няма да отвърне на американските мита заради исторически дълг
- В САЩ се проведоха протести срещу политиката на Тръмп
- /ВИДЕО/: Екипажът на космическия кораб "Союз МС-26" от Русия и САЩ се завърна на Земята
- Руски свещеници отслужиха молебен на фронта в Украйна, нарекоха руските войници - „войни на Христос“
- Зеленски на Великден призова украинците да вярват в победата и настъпването на мира

pan.bg
Депутатите от Държавната дума подготвиха три законопроекта, насочени към подобряване на контрола върху дейността на чуждестранните агенти. Един от тях предлага да се установи наказателна отговорност за призиви за санкции срещу Руската федерация, съобщи председателят Вячеслав Володин в канала си в Telegram.
Инициативата предлага лишаване от свобода до 5 години и конфискация на имущество за дискредитиране на Въоръжените сили на РФ или призоваване към ограничителни мерки срещу РФ по користни причини.
В допълнение, в законопроектите се предлага водене на съдебни производства „за незаконни действия срещу Русия от чужбина“ за чуждестранни агенти и тези, които са избягали от страната, без тяхно участие.
Освен това, инициативите включват признаване за чуждестранни агенти на тези, които съдействат за изпълнението на решения на международни организации, в които Русия не участва. Като пример в материала се посочва Международният наказателен съд (МНС). Тази инициатива също така предлага наказание за подпомагане на чуждестранни правителствени агенции в дейности, насочени срещу сигурността на Руската федерация, както и за въвличане на граждани в събиране на информация в областта на военно-техническата дейност, която може да бъде използвана в ущърб на страната.
На 5 март Държавната дума одобри на първо четене законопроект за нови глоби до 500 хиляди рубли за чуждестранни агенти, които не отговарят на изискванията на руското Министерство на правосъдието .
По-рано Държавната дума подкрепи пълна забрана на участието на чужди агенти в образованието.
Източник: gazeta.ru Снимка: Petrov Sergey/news.ru/Global Look Press
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар