Горещи новини
- „България Еър“ посреща есента с нови промоционални условия
- 31 ГОДИНИ 61 СТРЯМСКА МЕХАНИЗИРАНА БРИГАДА! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! СЛОВО ОТ ГЕН. МИХАЙЛОВ
- 104 пуска и 40 години от първия пуск на димитровградския „Куб“ (в. ф. 36150)
- Още по темата: Пазарни консултации за доставка на оборудване за рибарско пристанище Поморие
- Украински пилоти усъвършенстват уменията си на симулатори на F-16
- Кулеба: Ние не вярваме, че подкрепата на САЩ се колебае
- Украински ВВС:Ударните дронове ще доминират в атаките на Русия срещу Украйна
- Русия засили ролята на военноморската авиация за контрол над Черно море
- На 1 октомври украински дронове удариха руски авиозавод, за ракети Х-59
- Кралските датски ВВС получиха първите 4 изтребителя F-35

pan.bg
Изборите на 14 и 28 май в Турция за пореден път демонстрираха доверието на народа в президентската система на управление. Това заяви президентът Реджем Тайип Ердоган, говорейки в сряда в Анкара.
Турският лидер подчерта, че периодът на коалиционните правителства, когато съставът на турския кабинет на министрите се сменяше на всеки 3-5 месеца, е приключил веднъж завинаги.
„Нивото на демокрация в съвременна Турция достигна нивото, към което много страни по света се стремят. Страната ни се развива във всички посоки. Няма да спрем, докато не бъдат постигнати всички поставени цели. За това е много важна съгласуваността в работата и на трите власти“, каза държавният глава.
Държавният глава припомни, че въпреки кризите на международната арена през последните години турската икономика расте средно с 5,5 процента годишно.
Ердоган изрази увереност, че ще бъдат постигнати още по-впечатляващи резултати благодарение на концепцията - „Стогодишнината на Турция“.
Източник: Anadolu Ajansı Снимка: picture-alliance/dpa/AP Photo/Pool/Presidential Press Service / static.dw.com
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар