Броят на жертвите на влаковата катастрофа в Индия достигна 294, над 1000 са ранени

Pan.bg 04 юни 2023 | 08:09 views (333) commentaries(0)
img
pan.bg

Броят на загиналите при влаковата катастрофа в индийския щат Одиша достигна 294 души, а над 1000 са ранени. Това съобщава вестник Hindustan Times, цитирайки директора за връзки с обществеността на Югоизточната железница Адитя Кумар Чоудхари.

„Най-малко 294 души са загинали и повече от 1000 са ранени при една от най-тежките катастрофи в Индия“, каза той.

По информация на изданието, болниците в град Баласоре, близо до който е станал инцидентът, са препълнени. Здравословното състояние на около сто хоспитализирани се класифицира като критично.

Министерството на железниците на Индия съобщава, че на мястото на инцидента вече се извършват възстановителни работи.

Голямата железопътна катастрофа е станала на 2 юни вечерта близо до град Баласоре в щата Одиша в източна Индия. По предварителни данни причината за инцидента с три влака е дерайлирането на няколко вагона от пътническия експресен влак.

Източник: gazeta.ru Снимка: Reuters

Превод и редакция: pan.bg
loading...

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка