Горещи новини
- Двигателят за многократна ракета ще бъде създаден в Русия до края на 2025 г.
- Съдът на ООН одобри участието на 33 държави в делото на Украйна по конвенцията за геноцид
- Разрушаването на съоръжения предизвиква напрежение на ливанско-израелската граница
- Днес Николай Цонев, бивш министър на отбраната, става на 67 години
- България ще бъде домакин на българо-американското учение „Тракийски страж – 2023“
- 6 години от гибелта на пилота на вертолет AS565MB Panther майор Георги Атанасов
- Робърт Кенеди младши: Руснаците не искаха конфликта в Украйна, ние го провокирахме
- Формирования от ВМС повишиха подготовката си по време на учението „Морски щит - 2023“ (ОГРОМНА ВОЕННОМОРСКА ГАЛЕРИЯ НА МОРЕ)
- Куба отрича за военна сделка с Китай
- Грета Тунберг реагира остро: Русия трябва да отговаря за поредното зверство и своите престъпления /ВИДЕО/

pan.bg
Броят на жертвите на многобройните торнада, възникнали в САЩ на 31 март, нарасна до 11. Това съобщава ABC News.
По данни на властите, пет смъртни случая са регистрирани в Арканзас, още три - в Индиана, по един в Илинойс, Алабама и Мисисипи. Много бяха ранени, като над 50 бяха хоспитализирани само в Арканзас. Повече от 30 000 жители останаха без електричество, а няколкостотин души загубиха домовете си. Властите призовават хората да останат вкъщи, за да не пречат на спасителната работа.
„Нямахме представа, че щетите ще бъдат толкова огромни, колкото виждаме в момента“, каза Латриша Уудръф, говорител на отдела за управление на извънредни ситуации в Арканзас.
Точният брой на торнадото в Арканзас, Мисисипи, Тенеси, Илинойс, Алабама, Айова, Индиана и Уисконсин все още не е установен, но Националната метеорологична служба казва, че повече от 28 милиона души в южната и средната част на страната могат да станат свидетели на този природен феномен.
Източник: gazeta.ru Снимка: АР / kor.ill.in.ua
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар