Горещи новини
- Западни ескперти: В зоната на СВО бойците живеят само 4 часа, затова Киев се нуждае от наемници
- Борел заяви за необходимост от укрепване на ВС на Украйна, включително системите за ПВО
- Медии: От 7 октомври са ранени над 5 хил. израелски военнослужещи, около 2 хил. са останали инвалиди
- Мадуро: Венецуела ще предприеме нови мерки за защита на региона Есекибо
- /ВИДЕО/: В САЩ в резултат на ураган загинаха шестима души
- Песков: Партньорството на РФ с ОАЕ и Саудитска Арабия сега не може да бъде публично
- Американски производител на оръжия предупреждава за световен недостиг на барут
- В Украйна обявиха желанието си да получат 150 самолета от Запада
- /ВИДЕО/: МО на РФ обяви за използването на хеликоптери Ка-52М в зоната на СВО
- Премиерът на Катар говори за влиянието на войната в Газа върху отношенията между Изтока и Запада

pan.bg
Източник: Otbrana.com Снимка: armymedia.bg
Военнослужещи от 20-ти самоходен артилерийски дивизион – гр. Ямбол, от състава на 2 механизирана бригада, посетиха ученици от ПГ „Васил Левски“ – гр. Ямбол и ги запознаха с предимствата на военната професия, съобщават от КСВ. По време на посещението лейтенант Божик Шкуртов и старшина Тунджай Рамаданов презентираха темата „Запознаване с военната професия ”.
Учениците от 12-ти клас с голям интерес наблюдаваха презентацията и показа на въоръжение и снаряжение, използвано от военнослужещите от 20 самоходен артилерийски дивизион. Бяха подготвени и учебни центрове за разглобяване и сглобяване на автомат „Калашников” и пистолет „Макаров”, лентоване на пълнител и поставяне на противогаз, където те имаха възможността да се докоснат до воинското ежедневие.
Директорът на ПГ „Васил Левски” госпожа Донка Атанасова изказа своята благодарност към военнослужещите и учениците за активното и ползотворно съвместно начинание и с радост заяви, че с нетърпение очаква следващата им среща, се посочва в съобщението.
loading...
Други публикации
Напиши коментар