Горещи новини
- Архивите са живи...
- Първият международен Хакатон DefInSpace в България, ще се проведе в рамките на Хемус 2022
- Пентагонът: Турция не е информирала САЩ чрез военните за плановете да започне операция в Северна Сирия
- Лукашенко създава оперативно командване на войските на границата с Украйна
- Русия: Свалихме самолет с чуждестранни оръжия
- Канцлерът на ФРГ: Войната на Русия в Украйна е провал, Путин подцени сплотеността и мощта на НАТО
- Сорос: Европа е единственият пазар на Русия, ще бъде принудена да затвори газовите находища в Сибир
- Ден на отворените врати в авиобаза Безмер за 1 юни
- /ВИДЕО/ МО на РФ: Руските военни унищожиха щурмова бригада в ДНР, която пристигна за укрепване на ВСУ
- В САЩ считат, че руският Су-47 "Беркут" е създаден за борба с американския F-22 "Raptor"

pan.bg
Мъжът, който получи първата трансплантация на свинско сърце, няколко пъти е наръгал мъж в бар през 80-те години. Това съобщава The Washington Post.
През 2022 г. американски лекари за първи път трансплантираха сърце от генетично модифицирано прасе на човек. Сърцето получи 57-годишният Дейвид Бенет-старши от Мериленд.
Както се оказа, този човек през 1988 г. е извършил въоръжено нападение срещу 22-годишния Едуард Шумейкър в Хагерстаун, Мериленд. Според статия в Daily Mail (град Хагерстаун) от 1989 г., Шумейкър е бил в бар Double T Lounge, пийвайки и общувайки с тогавашната съпруга на Бенет. По някое време, пишат журналисти, съпругата седнала в скута на мъжа.
Бенет нападнал Шумейкър, докато той играел билярд, нанесъл му е удари с нож в гърба, при което мъжът загубил чувствителност в краката си, след което нападателят нанесъл още няколко рани в предната част на тялото. След това Бенет се опитал да избяга от местопрестъплението, но е бил заловен от полицията.
По-късно Бенет е признат за виновен в нападение и скрито носене на оръжие с намерение да причини вреда. Нападателят е осъден на десет години затвор и да плати на жертвата 30 000 долара, като съдията нарекъл случая "екстремално насилие". От тях Бенет излежал само шест години и е освободен през 1994 г. Шумейкър е парализиран и прикован в инвалидна количка до края на живота си, като в крайна сметка умира през 2005 г. на 40-годишна възраст.
„Ключов принцип в медицината е да се лекува всеки болен, без значение кой е“, каза Артър Каплан, професор по биоетика в Нюйоркския университет. „Ние не се занимаваме със сортиране на грешници и светци. Престъпността е юридически въпрос."
Семейство Шумейкър от своя страна не отрича значението на съвършената трансплантация, но е недоволно, че Бенет е наричан герой.
Източник: gazeta.ru Снимка: EyePress News/Reuters
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар