Тръмп повтори, че скоро ще бъде подписано споразумение за полезните изкопаеми с Украйна

Pan.bg 24 мар 2025 | 20:31 views (314) commentaries(0)
img
пан.бг










Владимир Туник-Фриз - 24 март, 19:35
Тръмп повтори, че скоро ще бъде подписано споразумение за полезните изкопаеми с Украйна
Getty Images


Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че очаква скорошно подписване на споразумение за разпределение на приходите от добив в Украйна.

Това съобщава Ройтерс.

Тръмп каза пред репортери, че Съединените щати обсъждат с Украйна потенциала на американските фирми, които притежават украински електроцентрали.

"Сега говорим за територия. Говорим за демаркационна линия, говорим за енергетика, собственост върху електроцентралата. Някои казват, че електроцентралата трябва да принадлежи на Съединените щати... защото имаме опит", каза Тръмп.

Прочетете също: Какъв американски бизнес работи в Украйна и може ли да гарантира сигурност?

Нека ви напомним:

Рамковото споразумение за минералните ресурси между Украйна и САЩ вече е готово и в бъдеще се планира разработването на подробен документ с конкретни цифри.

На 28 февруари 2025 г. президентът Владимир Зеленски и президентът на САЩ Доналд Тръмп не успяха да подпишат споразумение за полезните изкопаеми.





източник

украинска правда

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0