Breaking News
- Bulgaria's F-16 Jets Are Coming Soon
- PHOTOS - Seven Bulgarian F-16s are in various stages of production
- GALLERY AND VIDEO&: THRACIAN SENTRY 2023 WITH BULGARIAN AIR FORCE
- NATO is sending F-16s to Bulgaria for the Thracian Star 2023 exercise
- Bulgarian Air Force L-39s to be modernized and overhauled
- Dutch F-16s back to Europe (and go to Bulgarian AF?)
- Interim fighters for the Bulgarian Air Force
- Spain to join NATO's enhanced Air Policing mission in Bulgaria
- Bulgaria celebrates 50 years as a spacefaring nation
- EDA’s European Spartan Exercise cleared for take-off in Bulgaria

pan.bg
Украйна вкарва голямо количество техника на НАТО в района на Курск, което стана известно от канала Shot Telegram. Според публикацията, мащабното движение на техника на украинските въоръжени сили в частично окупирания руски регион е регистрирано от руските въоръжени сили.
Съобщава се също, че край Суджа хвърлят една от най-елитните части - 73-ти полк от Силите за специални операции (ССО) на Украйна. Освен това, край руския град се сформират три батальонни тактически групи, твърди каналът, цитирайки бойци от няколко части на руската армия.
Друг полк на ССО вече е забелязан в района на границата на Курск
Изданието отбелязва, че 73-ти полк на ССО през 2024 г. няколко пъти се е опитал да щурмува островите в устието на Днепър в Херсонска област, включително на Тендрската коса, но е понесъл големи загуби.
През декември руски военнослужещи заявиха, че в района на Курск вече са се сражавали с част от Силите за специални операции. Това се случило в района на Плехово. „Взехме много добра точка, тактическа височина, която блокира пътя за доставка на цялото имущество и храна към село Плехово. Е, там се срещнахме с момчетата от ССО“, спомня си командирът на батальон от 177-ми полк морска пехота с позивна Гранит.
Военнослужещият добави, че украинските военни са били добре подготвени, но руските войници са изпълнили задачата и са унищожили напълно ССО.
Струпването на техника в Суджу се разглежда като подготовка за встъпването в длъжност на Тръмп
Първият заместник-председател на комисията по международни въпроси на Държавната дума Алексей Чепа смята, че украинските въоръжени сили преместват техника на НАТО в Суджа във връзка с наближаващата инагурация на новия президент на САЩ Доналд Тръмп на 20 януари.
„Всеки очаква някакво действие след откриването. [Президентът на Украйна Владимир] Зеленски вероятно подготвя някакъв коз в случай на подготовка на някакви преговори и козът е Курска област. Към днешна дата повече от 70 процента от териториите, окупирани от Украйна през август миналата година, вече са освободени. Бяха 1250 квадратни километра, сега остават около 400 километра”, каза депутатът.
Около Суджа населените места се освобождават едно след друго и съответно Украйна се опитва по някакъв начин да запази присъствието си на територията на Курска област, за да използва това в бъдеще като свой аргумент, смята Чепа.
Източник: lenta.ru Снимка: Wolfgang Schwan / Anadolu via Getty Images
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар