Швейцария и Уелс завършиха 1: 1 в първия кръг на груповата фаза на Европейското първенство

Pan.bg 12 юни 2021 | 19:28 views (321) commentaries(0)
img
ПАН.БГ

Националите на Уелс и Швейцария изравниха в мача на Европейското първенство по футбол
Срещата в Баку завърши при резултат 1: 1
БАКУ, 12 юни.Националните отбори на Швейцария и Уелс по футбол завършиха наравно 1: 1 в мача от първия кръг на груповата фаза на Европейското първенство. Срещата се проведе в Баку.

Швейцарецът Брел Емболо вкара гол в 49-та минута. Кифер Мур в 74-та вкара гол за националния отбор на Уелс.

В 85-ата минута току що влезлия в швейцарския отбор Марио Гавранович изпрати топката във вратата на Уелс още с първото докосване , но попадението бе отменено поради засада.

Олимпийският стадион в Баку може да побере 68 700 зрители. Поради ограничения, игрите на европейското първенство в столицата на Азербайджан ще могат да посетят 50% от капацитета на арената - 34 350 души.

Националите на Швейцария и Уелс взеха по една точка. Също така в група А Италия и Турция,завършиха при резултат 3: 0. Във втория кръг швейцарците в Рим ще се срещнат с националния отбор на Италия, а уелсците в Баку ще играят с турския отбор. И двата мача ще се проведат на 16 юни.

Европейското първенство се провежда в 11 града и ще приключи на 11 юли. Домакините на турнирните игри са Санкт Петербург, Амстердам, Баку, Будапеща, Букурещ, Глазгоу, Копенхаген, Лондон, Мюнхен, Рим и Севиля. Санкт Петербург сред градовете домакини на Европейското първенство беше вторият по брой мачове. Градът ще бъде домакин на седем мача, включително две срещи с участието на руския национален отбор и четвъртфиналите на 2 юли. Първоначално Европейското първенство трябваше да се проведе от 12 юни до 12 юли 2020 г., но поради пандемията на коронавируса то беше отложено за една година.