Горещи новини
- Румъния избра израелския „Железен купол“
- Немската компания Helsing сертифицира баржиращия боеприпас HX-2 за украинските въоръжени сили
- В Далечния изток подводницата „Волхов“ игра ролята на „противникова“ подводница
- Макрон: Тридесет държави са готови да изпратят миротворци в Украйна
- Полската полиция подписа договор за сервизно обслужване на своите хеликоптери Bell 206
- Американците увеличават възможностите на бомбардировачите B-1B Lancer
- България откри официално председателството на Организацията за Черноморско икономическо сътрудничество
- Държавният глава Румен Радев: България и Хърватия споделят обща отговорност за сигурността, стабилността и просперитета на Югоизточна Европа
- 13 400 бодикамери ще бъдат закупени за служителите с полицейски правомощия
- Бриз 2025 - Корабите излязоха от пристанище Варна за изпълнение на задачи на море (ГОЛЯМА КОРАБНА ГАЛЕРИЯ)

Началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов проведе вчера, 24 януари, традиционната годишна среща с Асоциацията на военните аташета, акредитирани в Република България.
„Най-сърдечно благодаря за приноса ви в укрепването и развитието на военното сътрудничество между нашите страни и армии. Убеден съм, че и в бъдеще контактите между армиите на нашите страни ще се засилват и развиват”, каза в своето приветствие началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов.
Той запозна чуждестранните военни дипломати с най-важните процеси в областта на отбраната на Република България през 2011 г.
По време на срещата генерал Симеонов обърна внимание на участието на Българската армия в мисии и операции зад граница, инициативите за регионално сътрудничество и основните приоритети на Българската армия за 2012 г.
Пред военните аташета беше изнесен и брифинг за трансформацията в Българската армия.
На срещата с Асоциацията на военните аташета присъстваха още заместник-началникът на отбраната генерал-майор Йордан Йорданов и директори на дирекции от Министерството на отбраната.
Други публикации
Напиши коментар