Горещи новини
- Представител на Джонсън опроверга участието му в провала на мирните преговори по Украйна /ВИДЕО/
- До 13 декември Финландия ще вземе решение за отваряне границите с Русия
- /ВИДЕО/: Путин обяви, че ще участва в президентските избори през 2024 г.
- Хамас: Израелски заложник загина по време на неуспешен опит да бъде освободен
- Украински медии съобщиха за експлозии в Киев
- /ВИДЕО/: В Британия публикуваха видео от секретна база за морски дронове на ВСУ
- В САЩ: Ако през 2024 г. РФ не започне приемливи за Киев преговори ще се изправи срещу по-силна Украйна
- ЦАХАЛ в отговор на изстрелвания на снаряди нанесе удари по цели в Сирия
- Киев разкритикува идеята за допускане на спортисти от Русия и Беларус на Олимпиадата през 2024 г.
- Омбудсманът на Украйна: Русия държи в плен 28 хиляди украински цивилни
Warning: getimagesize(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Bundestag_Berlin_Deutschland_Reichstagsgeb%C3%A4ude_-_01.jpg/300px-Bundestag_Berlin_Deutschland_Reichstagsgeb%C3%A4ude_-_01.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden. Please comply with the User-Agent policy: https://meta.wikimedia.org/wiki/User-Agent_policy in /home/panbgwz9/public_html/view_article.php on line 197

Германският парламент ще обсъди доставката на западни танкове и бойни машини на пехотата за Украйна
„Европейска истина“ — четвъртък, 22 септември 2022 г., 16:52 ч.
12466
В четвъртък германският парламент ще обсъди предложението на най-големия опозиционен блок ХДС/ХСС да доставя на Украйна бойни танкове и БМП западно производство от индустриални складове.
Това съобщава DW, пише "Европейска истина".
На гласуване беше подложен документ, озаглавен „Защита на мира и свободата в Европа – решителна подкрепа на Украйна с тежки оръжия сега“. По този начин ХДС/ХСС иска да „продължи да оказва натиск върху правителството, така че то да се откаже от грешния курс да не предоставя всичко възможно и оправдано за подкрепа на Украйна“.
Документът призовава Украйна незабавно да получи разрешение за износ на бойни танкове и бронетранспортьори от промишлени запаси. Освен това в него се съдържа искане на Украйна да бъдат доставени допълнителни тежки оръжия, "по-специално бойни бронирани машини и далекобойна артилерия, също от запасите на Бундесвера".
Дебатът в парламента може да покаже пукнатини в правителствената коалиция, тъй като много депутати от Зелените и Свободните демократи подкрепят увеличаването на военната помощ за Украйна.
В същото време германският канцлер Олаф Шолц и министърът на отбраната Кристин Ламбрехт дадоха да се разбере, че искат да се придържат към предишната линия в доставките на тежки оръжия.
Според правителството Германия е одобрила износ на оръжие за Украйна на стойност над 733 милиона евро между 1 януари и 19 септември тази година.
По-рано канцлерът на Германия Олаф Шолц обясни, че страната му вече помага достатъчно на Украйна с оръжия, а решението за предаване на танкове ще бъде взето само в координация със съюзниците.
А според съпредседателя на Социалдемократическата партия на Германия Ларс Клингбайл, правителствената коалиция е взела единодушно решение да не доставя бойни танкове на Украйна, тъй като подготовката на украинската армия ще отнеме много време.
източник
Українська правда
loading...
Други публикации
Напиши коментар