Горещи новини
- Армията на Пакистан неутрализира 54 бойци на границата с Афганистан
- Генералният комисар на UNRWA на ООН: „Децата в Газа гладуват“
- Баку съобщава за престрелка на азербайджанско-иранската граница
- WSJ: Исландия може да поднови преговорите за присъединяване към ЕС заради политиката на САЩ
- Иран обявяви 28 април за ден на траур заради експлозията на пристанище Шахид Раджаи /ВИДЕО/
- ЧАСТ 3: ИМА ЛИ ПРОМЕНИ В КОРАБНИЯ СЪСТАВ НА ДУНАВСКАТА ФЛОТИЛИЯ СЛЕД СРЪБСКО-БЪЛГАРСКАТА ВОЙНА?
- Armymedia.bg: ЗОВ ЗА ПОМОЩ!
- Armymedia.bg: Зенитно-ракетни специалисти завършиха обучението си в 12-а авиационна база
- МО РФ: Руската армия нанесе удари по складове за боеприпаси на ВСУ със снаряди за РСЗО HIMARS
- САЩ обмислят разполагането на изтребители F-35A в Южна Корея
"Пиша този призив, защото след шествието, което се проведе прозвучаха много нападки, защо доста от хората, които обещаха, че ще дойдат, не го направиха. Сигурен съм че от доста военни формирования е имало хора, които не са дошли, защото ги е дострашало от реакцията на министъра и подчинените му. Нека да си говорим истината!
Осъзнавам че това което ще напиша сега няма да се хареса на една голяма част от нас, но за съжаление според мен е истина, а тя е - страхът е взел превес в душите ни!
Превърнали сме се в едни послушни човечета, които чакат все някой да мисли за тях и когато този някой „ПОМИСЛИ ЗА ТЯХ ”се оказва, че не им изнася и започват да търсят друг някой да им защитава интересите и си мислят, че той вечно е длъжен да им пази гърба, а в същото време - те да не се мръднат и да не правят нищо за никого, освен да се правят на смели, когато пишат коментари по форумите или Фейсбук, ама и тогава /да не дава Господ/ ако си напише името и някой ги разпознае - какво ще стане? Затова сме най-смели, когато сме АНОНИМНИ, тогава ако ни слуша човек, а ако вземе и да ни повярва, ехе....
И ето, че този втория някой все пак се задейства и тръгне да прави нещо/ което и преди е правил, но не го е афиширал, защото е смятал, че е по-добре нещата да се свършат без да се шуми/ , за да се оправят нещата до колкото може и „ООО, УЖАС!”,ами сега какво ще правим ,ще трябва да спрем да пишем по форумите / а тъкмо започнах да си вярвам, че съм голямата работа /и да излезем и да ни ”ВИДЯТ ОНЕЗИ”....ааааа НЕ , я по-добре да оставим балъците да отидат и да ги видят „ОНЕЗИ”, а ние ще се снишим и ще изчакаме бурята да отмине, пък после ще се бием в гърдите и ще разправяме на другите колко сме велики и смели, пък ако успеят и за нас добре, ако ли не- все ще го преживеем, ама балъците надали. И само когата останем насаме със своята съвест /ако ни е останала такава/ си признаваме, че ни е било СТРАХ и то за много кратко- току виж започнем да изпитваме угризения /да не дава Господ/.
Колеги, трябва всички да разберем едно „ЗАЕДНО СМЕ СИЛНИ ” и тогава ще се цени нашето мнение и ще се чува нашият глас, само и единствено тогава, във всички останали случаи ще сме потърпевши. Нека да извлечем поука от създалата се ситуация, да не повтаряме грешката да се оставим да ни разединят и нека със шествието да не приключи всичко . Който има желание да му се чува гласа нека стане член на Легия „Раковски” и колкото сме повече, толкова по-добре.
Мойте УВАЖЕНИЯ към тези които имаха куража, смелостта и доблестта да дойдат на шествието, наясно съм, че много от колегите не са могли да дойдат по една или друга основателна причина, но от 30 000 военни да дойдат само 400-450 и то като броим и жените, децата и хората от МВР които дойдоха - не знам какво да кажа.....
И въпреки това, ние от Легията не сме се отказали, търсим всички възможни законови начини да се постигне резултат, който да отговаря изцяло на европейските практики, а не само в рестриктивната им част, както се опитват да го направят при нас. Но трябва да ви е ясно едно - това не става от днес за утре и този процес изисква време, средства и много тичане, а и ние ходим на работа и имаме семейства. Но въпреки това шествахме и ще продължаваме да се опитваме да ви защитаваме! Направете го и вие - "ЗАЕДНО СМЕ СИЛНИ"!
Други публикации
Напиши коментар
И като си хвана дърмите от Варна и дойда и какво ще се случи? Ще стане това дето аз го искам ли? Сега в момента в армията има хора дето тази промяна не ги бърка въобще. 50-60 лв отгоре добре дошли. Има други, за които риска само се повишава. Има разлика между риск нещо вече случило се. Има мероприятие във Варна -там съм.
Колеги,всеки един от нас знае че БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ НЯМА ЗАГУБЕНА БИТКА!! Нека не загубим и тази в която сме изправени пред един предател наричащ се "министър на отбраната"и до не-отдавна един от нас(за съжаление)!!Да му покажем че "НИИ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА"!Господа Генерали и Адмирали,защо мълчите?Не виждате ли че това което става е ГАВРА С ВАШИТЕ ПОДЧИНЕНИ?
Росене прав си. Срамувам се че се случва всичко това. Срамувам се, че в момента в който пиша тези редове, ако ми звънне телефона(Личния, нямам служебен) и трябва да помогна на някой друг нуждаещ се, ще тръгна без да се замисля а на себе си не мога да помогна. Срамувам се че господин министъра е бивш офицер, бивш член на БКП, играл е ръководна роля в тази парития(иначе нямаше да е генерал) клел се е, господ знае на кого и за какво и в момента ликвидира армията. Тангото което изтанцува миналата година под акомпанимента на Дянков му е замъглил старческия мозък. Толкова мерзост в името на собствения интерес е трудно да се открие.Надявам се скоро да е само бивш, както и цялата Герберска клика. Но това което започнахте набира сила. Най трудното за нас, но и за онези, които се опияниха от властта и започнаха да се държат, като богове предстои.
Росене,
Най-сетне някой от Легия "Раковски" се обозначи.
По-добре късно отколкото никога. Аз съм един от хората участвали на шествието, признавам си, че ме беше страх, но съм горд, че го направих!
Контактувам с много колеги, мисля, че ще изразя тяхното мннение - хората малко по малко добиха увереност, че нещо може да се получи. Призовавм м-р Милов и теб нека продължим!
Организирайте ново шествие, но сега не само в София, но и в другите градове. Мисля, че ползвайки Интернет това може да стане още тази неделя.
Поздрави!
Росене, мислех си, че ще дойдем поне 1-2 хиляди души. МНого се разочаровах като отидох и видях, че има няма 200 души сме отишли. В какви роби сме се превърнали, срам ме е направо. Колеги, да си подаваме рапортите и да ходим да работим по земеделски бригади из Европата. Май от нас вече военни не става, армия няма. Само ядем на българина хлебеца, както ни обвинява личността Деян Моркин. Българинът с армия, без армия, пиши го вече роб. Ще се настяни някой на тази територия, на която няма държава и това ще е. Лека й пръст на държавата, вече такава няма.
Гаро е доста близо до истината. Следващият пеши марш ще бъде още по-рехав, особено с предложениет за гратисен период, което ептен показва, че исканията не целят всички офицери и сержанти, а група от тях. Още в началото писах, че не подкрепям, защото не разбирам целта. Така или иначе пътят е този - на Запад даскалите и лекарите взимат повече от военни и полицаи. сърдим се или не - докато това не стане, значи сме си още в соца.
Росенчо, колеги, не се обвинявайте че сте анонимни! Знаете че по IP на компира веднага се идентифицираме - мрежа - доставчик - юзер и т.н.крие се Мокрин!Гледах снощи любимия ни министър - просто си извъртя плочата и нищо не каза!
До Варна: Докато не си "хванеш дърмите" резултата ще е предрешен.
Казано е: "Промени себе си и ще промениш света.
А проблема не е само страх, а и отчаяние. Всеки вижда предрешеност. Хората които ме питаха най-заинтересовано дали ще влязат промените, защото ги засяга - не дойдоха. И то от Пловдив. А имаше "глупаци" които си "хванаха дърмите" от Ямбол, Сливен... и дойдоха. А къде бяха представителите на великите 61, 2...?!
До major:Прав си и то много. Прави са и тези дето казват пускайте рапортите. Но много от тях имат нещо навън и им е "широко около врата". Ами тези дето нямаме?
Всеки си решава. Аз лично винаги съм се готвел за работа извън армията. За да избегна тази зависимост. Винаги съм искал да съм военен. Но май все някога няма да издържа....
Според мен вината е най-вече на така наречените командири. Почти никой не организира хората си. А иначе все се бият по гърдите. Но когато трябва да направят нещо за подчинените си се снишават. А с тази психика не трябва да си командир. И така по цялата верига. За какби бойни групи говорим,, когато хората не могат дори да се борят, камо ли да се бият. Пародия си е.