Аню Ангелов се срещна с генерал-майор Тери „Макс“ Хейстън

Pan.bg 08 авг 2012 | 17:04 views (2287) commentaries(1)
img Аню Ангелов се срещна с генерал-адютанта на Националната гвардия на щата Тенеси-САЩ генерал-майор Тери „Макс“ Хейстън

Министърът на отбраната Аню Ангелов се срещна вчера, 7 август, във Варна, с генерал-адютанта на Националната гвардия на щата Тенеси - САЩ генерал-майор Тери „Макс“ Хейстън.

Тема на разговора беше разширената програма за сътрудничество между Министерството на отбраната и Националната гвардия на щата Тенеси -САЩ. Беше договорено ускорено обучение по антитерористични програми на български военнослужещи, в което ще бъдат включени и възможностите на Националното бюро на гвардията на САЩ.

Министър Аню Ангелов и генерал-майор Тери „Макс“ Хейстън обсъдиха предложената подкрепа на Агенцията за управление на извънредните ситуации в Тенеси за изграждането на Центъра за управление на кризи на НАТО у нас. За целта, от американска страна, ще бъде определен офицер, който ще координира съвместната работа между Министерството на отбраната и агенцията.

По време на разговорите беше дискутирано и предстоящото съвместно обучение на Националната гвардия на щата Тенеси-САЩ със Сухопътните войски, което ще се проведе на полигон „Ново село“ през юни 2013 г.

В срещата участваха посланикът на САЩ у нас Н. Пр. Джеймс Уорлик, заместник-министърът на отбраната Августина Цветкова, началникът на Политическия кабинет на министъра на отбраната Йордан Божилов, директорът на Служба „Военна полиция“ бригаден генерал Данчо Дяков и командирът на Военноморските сили контраадмирал Румен Николов.

По време на работното си посещение у нас военната делегация от Националната гвардия на щата Тенеси-САЩ ще посети в Шумен факултет „Артилерия, ПВО и КИС“ на Националния военен университет „Васил Левски“ , както и полигон „Ново село".

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 1

  1. #1
    General Stonewall Jackson 08 авг 2012, 18:19
     
    0
     
    0

    Как не го е срам този противяга Аню Ньойиски да заблуждава всички, включително и американските съюзници!?! За противното лъжливо старче двустранното сътрудничество със САЩ се изразява в харчене на парите на американските данъкоплатци за посрещане на български делегации, съставени от приятелчетата му военни пенсионерчета по пределна възраст, назначени на началнически позиции в МО и подчинените структури. От 1993 г. щатът Тенеси ни обяснява, че трябва да си направим Териториална армия, т.е. нещо като тяхната Национална гвардия. Да, ама не! Защото според Ньойски идеята за Българска национална гвардия била "стара и помпозна". После взе да лъже всички - избиратели, правителство и парламент, че щял да прави Териториален резерв, подобен на Национална гвардия. Поредната, може би 52-ра лъжа на Аню Ньойски. Нещо повече, продължава да разсипва с еничарска страст и кадровата армия и логичната й дислокация. Така е - Аню Ньойски сега действа с американците така, както някога действаше с руснаците. Празни приказки, лъжи, обещания и комисионни. И всичко с една единствена цел - лична изгода и прецакване на отбраната на страната. За лъжците в областта на българската национална отбрана - съд!!! Ньойски, времето ти наближава. Часовникът е нагласен на обратно броене. Съдът едва ли ще те пожали заради напреднала възраст и грижи за синове и внуци...

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка