В САЩ ще построят две нови ракетни фрегати за $1 млрд

Pan.bg 24 май 2024 | 06:49 views (529) commentaries(0)
img
pan.bg

Съединените щати сключиха договор с американската компания Marinette Marine за разработване и изграждане на две ракетни фрегати. Това съобщава РИА Новости, позовавайки се на данни на Пентагона.

Стойността на договора за „подробно проектиране и изграждане на две ракетни фрегати FFG 66 и FFG 67“ беше 1 милиард долара. Тези кораби принадлежат към клас Constellation и са многоцелеви фрегати с управляемо ракетно оръжие.

Цялата работа ще отнеме шест години и трябва да бъде завършена до април 2030 г. В договора ще участват предприятия, разположени в щатите Ню Йорк, Пенсилвания, Джорджия, Уисконсин, Северна Каролина и др.

На 2 май САЩ заявиха, че готовността на техния флот вече е под стандартите. Заместник-началникът на щаба на американската армия генерал Джеймс Мингус отбеляза, че това обстоятелство е причинено от редица причини, една от които е прехвърлянето на техника в Украйна. Оперативната готовност на флота на САЩ сега се оценява на 80%, в сравнение с текущите изисквания от 90%.

По-рано в САЩ заговориха за изграждането на американски военни бази на островите около Китай.

Източник: gazeta.ru Снимка: Noel Celis/AP

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка