Горещи новини
- Летище Бургас ще отвори отново на 29 март 2025 г. след необходим ремонт на пистата, което ще подобри безопасността и ефективността на обслужването
- На 93 почина Бедрос Киркоров - български, съветски и руски певец, народен артист
- Украински депутат за Курска област: Зеленски и военните лидери имат "боен имунитет"
- Reuters: Преговорите на Путин с Тръмп приключиха, те продължиха 2,5 часа
- Макрон обяви, че ще разположи ядрени оръжия близо до границата с Германия
- Кабинетът на Зеленски обяви несъгласието на Киев с неутрален статут и съкращаване на ВСУ /СНИМКА/
- Зеленски и съпругата му пристигнаха на посещение във Финландия
- Зам,-началникът на кабинета на Белия дом Скавино: Путин и Тръмп разговарят вече повече от час
- /СНИМКА, ВИДЕО/: F-16 са забелязани да летят на малка височина над Суми
- G7 - за възможността за нови санкции срещу Русия

pan.bg
По информация на Пресцентъра на МТС
До средата на март трябва да бъде подготвено споразумение за взаимодействие, което да регламентира съвместни проверки на малки и неконвенционални плавателни съдове от представители на ИA „Морска администрация“, Главна дирекция "Гранична полиция“ и Министерството на околната среда и водите. Това реши Комисията по безопасност на корабоплаването и опазване на околната среда от замърсяване от кораби. Заседанието се проведе в Министерството на транспорта и съобщенията и бе председателствано от заместник-министър Анна Михнева-Натова.
„Целта е да засилим контрола и през летния сезон да бъде предотвратено навлизането на джетове и яхти в защитени природни зони“, коментира заместник-министър Натова. По думите й когато правилата за координация между регионалните звена на контролните институции са разписани, това ще подобри значително ефективността на проверките.
В заседанието участваха Милена Райкова, заместник-министър на финансите; Кирил Ценкин, заместник-министър на вътрешните работи; Тихомир Стойчев, заместник-министър на външните работи; Ангелина Бонева, заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството; Венцислав Иванов, изпълнителен директор на ИА „Морска администрация”; Христо Христов, председател на Националния борд за разследване на произшествия във въздушния, водния и железопътния транспорт и други.

Други публикации
Напиши коментар