Горещи новини
- Руският гранатомет Балкан е преминал успешно държавни изпитания
- В САЩ разработват хиперзвуков двигател за летателни апарати за многократно използване
- Китайските военни разходи надхвърлят 200 милиарда долара
- Какви може да са последиците за Киев от провокациите срещу Руската федерация
- Sohu (Китай): Русия отправи три предупреждения към Съединените щати
- Компанията Denel ще достави допълнителни БЛА Seeker-400 на ОАЕ
- Египетските ВВС планират значително да обновят парка си от УТС
- Унищожиха с ОТРК "Точка" склад за гориво в Сирия
- Създават ЛГБТ- взвод в армията на Украйна? От Киев отричат
- Фото-галерия: Командването на Военноморските сили поздрави жените във флота по случай 8-ми март

Успешно завърши участието на Астрономическия екип на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ в Националната наблюдателна кампания в рамките на Международната наблюдателна кампания на НАСА за търсене на нови астероиди.
Всяка година, през пролетта и есента, Международният консорциум от университети и обсерватории на НАСА дава възможност на български студенти и ученици да работят в самостоятелна Българска наблюдателна кампания, част от Международната наблюдателна кампания.
Национален координатор на българските научноизследователски кампании е доц. д-р Веселка Радева, ръководител на Морската астрономическа обсерватория и планетариум на ВВМУ „Никола Вапцаров“.
Тази година студентите Асен Асенов, трети курс, спец. КСУ, и Освалдо Андраде, първи курс, спец. „Корабоводене“, от Морско училище работиха заедно с ученици от Математическата гимназия – Варна, и Шуменската езикова гимназия.
Традиционно голяма част от учениците, с които работи астрономическият екип на Морското училище, продължават своето обучение във ВВМУ „Никола Вапцаров“ – Варна.
От 14 април до 12 май 2020 г. младежите обработваха астрономически изображения, правени от големи телескопи от целия свят. Българските участници уточниха орбитите на над 500 астероида и откриха 11 нови астероида.
Новите обекти се намират в астероидния пояс, намиращ се между Марс и Юпитер. Това са предварителни открития, предстоят допълнителни наблюдения на тези обекти, за да може да се определят точните им орбитни елементи.
След уточняването на орбитите на новите астероиди, Комисията за даване на имена на астрономически обекти на Международния астрономически съюз ще предостави възможността на откривателите да дадат имена на новооткритите астероиди.
Това са реални открития на нови тела в Слънчевата система./www.naval-acad.bg
Астрономическият екип на Морското училище продължава своята работа и в текущата нова Международна наблюдателна кампания на НАСА.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Navigate with the buttons down below to explore the gallery!

PREVIOUS PHOTO 1/1 NEXT PHOTO

loading...
Други публикации
Напиши коментар