Горещи новини
- Полските военни ще получат симулатор за техническа поддръжка на двигателя на M1A2 Abrams
- И Дания ще се присъедини към европейската ескадрила A330MRTT
- Захарова: РФ е против разполагане на "миротворци" в Украйна, това е заплаха за сблъсък между Русия и НАТО
- Зеленски: Великобритания и Франция ще представляват Европа в преговорите с Русия
- /ВИДЕО/: Путин обяви мащабни задачи за развитието на Арктика
- Какво се случва с Михаел Шумахер сега? Новина, изтекла от репортер на RTL: „Ситуацията е тежка“
- ВСУ използват нови дронове за удари по градовете на Русия - "с поздрав от Германия" /СНИМКИ/
- Макрон: Британско-френска делегация в Украйна ще разработи формата на бъдещата украинска армия /ВИДЕО/
- Шолц отхвърля възможността за облекчаване на санкциите срещу Русия
- Интерпол обяви за издирване на лидера на босненските сърби Додик

Въпросът за снабдяването на Индия с американски изтребители от пето поколение F-35 е на етап предложение, официалният процес в това отношение все още не е започнал, каза индийският външен министър Викрам Мисри на брифинг след разговорите между индийския премиер Нарендра Моди и президента на САЩ Доналд Тръмп във Вашингтон.
„Има процес, чрез който се придобиват платформи. В повечето случаи това е искане за предложения, които са издадени. Има отговори на тях, които се оценяват. Не мисля, че Индия е започнала да придобива модерни авиационни платформи... в момента е на етап предложение. Не мисля, че официалният процес все още е започнал“, каза Мисри.
По-рано президентът на САЩ Доналд Тръмп на съвместна пресконференция с индийския премиер Нарендра Моди каза, че САЩ ще увеличат продажбите на военно оборудване за Индия от тази година, в това число, целта на Вашингтон е да снабди Ню Делхи с изтребители F-35.
Индийският премиер беше на посещение във Вашингтон по покана на Тръмп от 12 до 14 февруари.
Източник: РИА Новости Снимка: © РИА Новости / Нина Падалко
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар