Горещи новини
- Вицепремиерът Гроздан Караджов поиска подходящи анти-дрон системи за всички български летища
- Участниците в учението на НАТО Steadfast Dart-2025 от състава на ССО наа Испания се пребазираха в България (СНИМКИ)
- Тръмп възнамерява да възложи гаранциите за сигурност на Украйна на Европа
- Литва поиска да получи над 30 милиона евро от ЕС за охрана на подводни кабели
- Руските въоръжени сили атакуваха газов център, свързан с името на сина на Джо Байдън /СНИМКИ/
- /ВИДЕО/: Американски войник показа лицето си на видео от зоната на СВО
- /ВИДЕО/: Нахлуването на ВСУ в района на Курск е показано в 30-секундно видео
- /ВИДЕО/: Появи се видео на автомобил, шофиран от пенсионер, който избягва удара на украински дрон
- Украинските въоръжени сили съобщиха за унищожаването на руски Су-25 край Торецк
- Дронове над база на Бундесвера: Германия разследва случай на шпионаж

Руски пилоти на хеликоптери са унищожили жива сила и бронирана техника на украинските въоръжени сили в Курския пограничен район, съобщиха от Министерството на отбраната на РФ.
„Хеликоптер Ка-52М изпълни задача за поддръжка на сухопътна група войски в граничната зона на Курска област. Екипажът нанесе ракетен удар по бронирана техника и личен състав на украинските въоръжени сили, скрити в гориста местност“, пише в публикацията.
Армейската авиация при СВО изпълнява задачи по ескортиране на конвои, унищожаване на бронетанкова техника, доставка на войски, военни товари и авиационна поддръжка на подразделенията, участващи в специалната операция.
Разузнаването съобщи, че целите са били поразени, след което хеликоптерът се върнал благополучно на летището за излитане.
Според Министерството на отбраната на РФ, към 20 януари, за един ден в района на Курск украинските войски са загубили повече от 460 души убити и ранени, четири танка, четири бойни машини на пехотата, бронетранспортьор, девет бойни бронирани машини, 57 автомобила, пет артилерийски оръдия, минохвъргачка, станция за радиоелектронна борба и бронирана ремонтно-евакуационна машина. Унищожени са и четири пункта за управление на дронове и склад за боеприпаси.
Източник: РИА Новости Снимка: © РИА Новости / МО на РФ
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар