Горещи новини
- 55 години от гибелта на Юрий Гагарин
- Летище Варна стартира Сезон Лято 2023 с богато разнообразие от дестинации
- Зам.-министър Генчовска: ВВВУ „Георги Бенковски“ има амбицията да се превърне в център за комплексно авиационно образование
- МО и „Български пощи“ валидираха пощенска марка за 110-годишнината от Балканските войни (ТЪРЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ)
- Отборът на Яхт Клуб „Порт Бургас“ ще развее българското знаме на финалите на Шампионската лига по ветроходство
- Екипаж от ВВС със самолет C-27J Spartan успешно транспортира медицински екип при създадена донорска ситуация
- ВМС ПОЧЕТОХА ВЪВ ВАРНА 110-АТА ГОДИШНИНА ОТ ПРЕВЗЕМАНЕТО НА ОДРИНСКАТА КРЕПОСТ (ГОЛЯМА ТЪРЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ)
- В окупирания Мелитопол отекнаха експлозии край казарми на руските силоваци
- Пригожин потвърди, че МО на Русия е поело фланговете в района на Артьомовск
- Летище София с директни полети до Вроцлав, Осло и Рияд. От столичното летище се лети до близо 100 дестинации с 27 авиокомпании

хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
По информация на thales.com
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
В сряда, 1 февруари 2023 г., френският министър на отбраната Себастиен Лекорню и неговият украински колега Олексий Резников се срещнаха на базата на Thales в Лимур, южно от Париж, център за върхови постижения за ПВО в Европа, за да подпишат договор за доставка на пълна система за противовъздушна отбрана с малък обсег, включително радар Ground Master 200, за да помогне за защитата на Украйна.
Като признат европейски лидер в интеграцията на системите на системите, Thales черпи от своя опит в ПВО, за да помогне на нациите да гарантират своя суверенитет и да защитят своите граждани и териториални интереси.
Технологиите за ПВО на Thales осигуряват защита от всички видове въздушни заплахи на всички нива на въздушното пространство и обхващат цялата верига за вземане на решения, от откриване и идентифициране до неутрализиране.
Договорът, подписан от украинското МО, френското МО и Thales, обхваща доставката на цялостни системи за противовъздушна отбрана с малък обсег, включително радар GM200, център за командване и контрол, система за радиокомуникации и въздушни целеуказатели.
Посещението в Лимор от двамата министри на отбраната включваше обиколка на съоръженията за проектиране, производство и поддръжка на военни радари на Thales.
Ообектът на Thales в Лимор е признат за най-големия европейски център за експертиза в областта на ПВО.
Пълна система за откриване и защита от заплахи за Украйна
За да се защитят населението и въоръжените сили, заплахите трябва да се откриват възможно най-рано, когато и където и да възникнат – в морето, във въздуха или на сушата.
За да победят съвременните заплахи, които са по-дискретни, по-маневрени и по-бързи от всякога, системите за ПВО трябва да са способни да откриват и проследяват всякакъв вид цел и да предоставят приложими данни за обекти в движение във въздуха, на земята или на повърхността на морето.
Thales има дългогодишен опит във всеки аспект на ПВО, от противодействие на дронове до защита срещу балистични ракети: надводни радари, бордови радари, командни центрове, комуникационни системи и оборудване и различни видове ефектори.
GM200 и другите наземни радари от фамилията Ground Master предлагат ефективен отговор на видовете заплахи, пред които е изправена Украйна, които включват дронове и заплахи с голям обсег като крилати ракети, хеликоптери и бойни самолети.
Като признат европейски лидер в системната интеграция, Thales има способността да интегрира системи за ПВО от системи и да управлява съвместимостта с други защити, което е истинско предимство за потребителите, които трябва да разположат своите активи бързо и ефективно.
"Thales се гордее, че играе роля в защитата на Украйна, по-специално чрез предоставяне на системи за ПВО" заяви Патрис Кейн, председател и главен изпълнителен директор.
Радарът със среден обсег GM 200 е част от фамилията радари Ground Master. Моделът GM200 с цялото си оборудване е монтиран в контейнер, който транспортира камион с колесна формула 8×8. Той е интегриран в системата за противовъздушна отбрана (ЗРК) SAMP/T, която също се предоставя на Украйна.
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/2 СЛЕДВАЩА СНИМКА


loading...
Други публикации
Напиши коментар