Горещи новини
- /ВИДЕО/: В мрежата публикуваха схема на освобождаване на Мариупол и завода "Азовстал"
- Полша остана без резервни части за МиГ-29 заради Украйна
- Ердоган назова условието за съгласие на Турция за влизане на Финландия и Швеция в НАТО
- Информацията за мобилизация на руски резервисти се оказа фалшива
- Премиерът на Австралия призна своето поражение на изборите
- Китай предложи разширяване на групата БРИКС
- Мълния е поразила група военни кадети в Колумбия
- Германия провежда лазерни тестове
- Първият AH-64E Guardian за Нидерландия вече е на монтажната линия
- Gepard за Украйна ще пристигнат в средата на юни

Какво е съдбата на F-35C Lightning II, с който е станал „инцидент при кацане“ на самолетоносача USS Carl Vinson, е неясна.
ВМС на САЩ съобщават за авиационно произшествие с изтребител F-35C Joint Strike Fighter при кацане на самолетоносача USS Carl Vinson, който се намира в момента в Южно китайско море. Пилотът се е катапултирал и малко по-късно с вертолет е транспортиран до кораба, състоянието на летеца е „стабилно“. В резултат на инцидента седем моряци са ранени, трима от тях са транспортирани до болница в Манила (Филипините), те също са без опасност за живота.
В съобщението нна ВМС не се дават подробности за инцидента и какво е станало с изтребителя. Самолетът е от 147-ма иае Argonauts от състава на 2-ро авионосно крило. Tова е първото бойно плаване на самолетоносача с новите изтребители на ВМС F-35С.
Инцидентът е третият с F-35 през последните три месеца. През ноември 2021 г. британски F-35B падна в Средиземно море секунди след излитане, по-късно самолетът бе изваден от морското дъно, пилотът също се катапултира успешно. На 4 януари 2022 г. изтребител F-35А на ВВС на Репубика Корея кацна по корем след отказ на редица системи, включително и тази за пускане на колесника. Така в тези авиационни произшествия има „представител“ на всяка една от трите основни модификации F-35 – “A”, B” и “C”.
Източник: https://www.thedrive.com, превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар