Григор Димитров започна сезона на червени кортове с трудна победа

Pan.bg 14 апр 2019 | 23:30 views (277) commentaries(0)
img
dnevnik.bg

Българският тенисист надигра италианеца Матео Беретини със 7:5, 6:4 и преодоля първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло.

Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между канадеца Денис Шаповалов от Канада и германеца Ян-Ленард Щруф. Бившият №3 в света има да защитава 360 точки в Монте Карло, след като преди година достигна до полуфиналите.

Стартът на двубоя между Димитров и Беретини се забави с няколко часа заради дъжд. В допълнение 27-годишният българин и 22-годишният италианец трябваше да се борят с ниски температури и силен вятър, който създаде доста проблеми със сервиса за двамата и доведе до цели 24 точки за пробив.

Димитров имаше 18 и реализира четири от тях, а Беретини оползотвори две от своите осем.

Димитров започна лошо мача и допусна пробив още в първия си гейм. Беретини затвърди предимството си с гейм на нула и поведе с 2:0. Италианецът, който заема 54-ото място в света, обаче бързо изпусна аванса си и резултатът беше изравнен при 2:2.