Горещи новини
- Българка изчезна мистериозно в Испания
- Генерал от ВВС в САЩ: Телепортацията вече е измислена, скоро ще пътуваме навсякъде мълниеносно! ВИДЕО
- Шакил О'Нийл разби с конспирация: Стиви Уондър може да вижда ВИДЕО
- Ердоган прие либийския премиер на фона на напрежението в Средиземно море
- САЩ очаква двойно увеличаване на износа си за Китай след сключено споразумение
- Коронясаха новата „Мис Свят” - ямайката Тони-Ан Синг
- Xopaтa нaceлявaт eдвa 1% oт зeмятa, пpигoднa зa живoт. A 50% oт нeя изпoлзвaт зa дpyгa дeйнocт
- Антитерористични патрули ще пазят родни летища, метространции, гари и молове
- САЩ експулсира китайски дипломати! Опитали са да влязат в американска военна база
- Италиански журналист описва схемата за трафик на боклук в Източна Европа

dnes.bg
Снимка: Reuters
Марина Литвиненко, вдовицата на убития в Лондон бивш член на КГБ Александър Литвиненко, заяви, че ще предприеме съдебни мерки срещу правителството заради решението му да не публикува доклад за вероятна руска намеса в британския политически живот.
Адвокат на Марина Литвиненко съобщи, че тя е изпратила писмо до премиера Борис Джонсън, за да го информира, че ще предприеме съдебни действия, пишат от БНР. Марина Литвиненко се мотирива с твърдението, че британското общество има голям интерес информацията за руската намеса във Великобритания да бъде оповестена публично преди изборите на 12 декември. По думите на Марина Литвиненко всяко отлагане на публикуването на доклада е само в услуга на интересите на руския президент Владимир Путин.
Докладът, изготвен от парламентарната комисия по въпроси на разузнаването и сигурността, получи одобрение за публикуване от тайните служби, но такова на бе дадето от канцеларията на премиера. Докладът проучва обвиненията за руски дейности в Обединеното кралство, включително намеса в референдума за членството в ЕС през 2016 година, когато Джонсън бе водеща фигура в кампанията за напускане на блока.
Съпругът на Марина - Александър Литвиненко бе отровен с радиоактивен полоний през 2006 година. Основната версия е, че зад смъртта му стоят руските тайни служби.
По публикацията работи: Нели Христова
Прочети още на: https://www.dnes.bg/world/2019/11/17/syprugata-na-litvinenko-shte-sydi-velikobritaniia.429922
loading...
Други публикации
Напиши коментар