Горещи новини
- Гърция изпраща 400 военни по границата с Турция
- Марен Шварц: "В ГДР копнеехме за България"
- Офанзивата в Ардените - последната битка на Хитлер
- Турция: трябва ли Ердоган да се страхува от тях?
- Шефът на Пентагона разкритикува "паразитите" в НАТО
- От Кремъл: Украйна не е предлагала разполгането на мисия на ООН в Донбас
- В Ирак откриха масов гроб с над 640 трупа
- Меркел: Брекзит ще вдъхнови Европейския съюз
- В Русия създадоха аналог на AR-15 за съветски патрон
- САЩ: Имаме технология за пренасяне на човек за час до всяка точка на света

it.dir.bg
Корветите от клас Брауншвайг ще се сдобият с най-модерно оборудване
Германските военни планират да внедрят лазерно оръжие в ракетните си корвети K130, клас Брауншвайг, съобщи Naval News. Това са кораби с водоизместимост 18 400 тона и дължина 90 метра, с екипаж от 65 души, предава technews.bg.
В момента корветите са въоръжени с противовъздушни и противокорабни ракети, две торпедни системи, две 27-мм противовъздушни оръдия с дистанционно управление и едно 76-мм оръдие. Лазерна инсталация - една или няколко - ще допълнят въоръжението на военния кораб с обсег от 4000 морски мили.
Разработката на лазерна инсталация за военните кораби все още не е оповестена публично. Според неофициалните информации, две компании имат за задача да създадат прототип и да извършат полеви тестове - Rheinmetall и MBDA Deutschland.
Проектът ще стане отправна точка за Германия при внедряване на лазерно оръжие в армията за всички военни приложения: по море, във въздуха и на сушата. В момента немският флот оперира пет корвети от клас Брауншвайг, а още пет ще бъдат изградени и пуснати в експлоатация до 2025 г.
Лазерните оръжия вече не са научна фантастика, въпреки че все още има много проблеми с прилагането им. Най-слабото им място са силовите системи, чиято енергия не е достатъчна за поразяване на масивни цели. Но може да се започне и с удари по по-малки цели.
Така например, лазерните оръжия са подходящи за поразяване на леки и пъргави вражески дронове, което е скъпо и опасно при използване на зенитни ракети. Изстрелът с лазер няма да причини щети на външни цели, които съпътстват нормалните експлозии, и ще бъде изключително точен и бърз - със скоростта на светлината във въздуха.
loading...
Други публикации
Напиши коментар